×
Your cart is empty.

Teplý kus kus šalát so syrom Fellada

Teplý kus kus šalát so syrom Fellada

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

4-6

icon box image

Príprava

30 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

200 g Kus kus
600 ml Vývar/Bujón/Voda
6 pl Olivový olej
500 g Maslová tekvica
150 g Cherry paradajky
2 ks Pomaranč

25 g Mäta
100 g Baby špenát
250 g Fellada syr
Soľ, čierne korenie

Postup prípravy

Kus kus vysypeme do misy, zalejeme vývarom alebo osolenou vodou asi 1cm nad hladinu kus kusu a pridáme 3 polievkové lyžice olivového oleja, prikryjeme a necháme naboptnať.

Maslovú tekvicu, ošupanú, nastrúme na hrubšej strane stúhadla a pomaličky opražíme na olivovom oleji do mäkka, pridáme na polovice nakrájané cherry paradajky, chvíľku opražíme, osolíme, okoreníme a odstavíme.

Ak je už kus kus pripravený, možme opraženú zeleninu pridať do misy. Pridáme aj na mesiačiky nakrájaný pomaranč, zvyšok odšťavíme do šalátu. Do misy dáma aj baby špenát a nakrájanú mätu, z ktorej si pár lístkov necháme na dozdobenie šalátu. Premiešame a podľa potreby dochutíme.

Syr Fellada si opečieme na nepriľnavej panvici. Šalát môžme servírovať v hlbokom taniery s opečeným syrom na vrchu a dozdobiť mätovými lístkami a olivovým olejom.

Použité produkty od Meliny

  • Sold out

    Fellada 200g

    Druh mäkkého syra s typickou slanou príchuťou a bielou farbou vhodný do šalátov, podobný gréckemu syru feta, avšak vyrobený iba z kravského mlieka. V ponuke dva druhy s obsahom 45% tuku a v light verzii s obsahom tuku 30%. Zloženie: Pasterizované mlieko Jedlá soľ Regulátor kyslosti E 575 Mikrobiologické syridlo Ďalšie informácie: Tučný, 45 % tuku v sušine. Mlieko, mliečne výrobky a obľúbené syry patria medzi základné potraviny, ktoré dennodenne zaradzujeme do jedálnička. Rôzne syry si svoje postavenie zasluhujú právom, pretože sú bohatým zdrojom mnohých dôležitých živín pre náš zaťažovaný organizmus. Niet sa čomu čudovať, že patria medzi najstaršie, najvýživnejšie a najchutnejšie potraviny. Pri nákupe syrov je potrebné venovať pozornosť niekoľkým dôležitým kritériám. Na prvom mieste stojí určite čerstvosť a kvalita syru, potom chuťové preferencie konzumentov, možnosť kuchynského spracovania či jeho zdravotný prínos. Jedným z čoraz obľúbenejších syrov našich tradičných kuchýň je Fellada, ktorá sa do popredia v syrovom svete dostala predovšetkým pre jej výraznú, zaujímavú chuť, podporenú množstvom prospešných hodnôt. Ide o druh mäkkého syra s typickou slanou príchuťou a snehovo-bielou farbou. Syr, ktorý na pultoch s mliečnymi výrobkami ponúka aj Melina, je vhodný hlavne do zeleninových šalátov, pričom je podobný gréckemu syru feta, avšak vyrobený iba z pasterizovaného kravského mlieka. Kúsok Fellady pokryje asi pätinu množstva bielkovín a tretinu vápnika, ktoré by mal denne prijať dospelý človek. Syr obsahuje aj vitamín A, B a D a na úžitok sú nám aj zinok či fosfor. Vyvážený pomer týchto nenahraditeľných zložiek sú výbornou prevenciou pri osteoporóze, pričom veľmi efektne podporujú odolnosť zubov voči zubnému kazu. Felladu od Meliny s 45 % obsahom tuku nájdete v obchodoch v 200g balení pestrých farieb, ktorý výrobku zaručuje pomerne dlhú trvanlivosť.

Current ProjectTeplý kus kus šalát so syrom Fellada