×
Your cart is empty.

Vianočné bobaľky s tvarohom a opečenou cibuľou

Vianočné bobaľky s tvarohom a opečenou cibuľou

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

3-5

icon box image

Príprava

140 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

300 g polohrubej múky
3 dcl mlieka
2 PL cukru
15 g droždia

200 g extra krémového tvarohu Melina
100 ml smotany na varenie Melina
50 g masla Melina
cibuľa, soľ a čierne korenie

Postup prípravy

Z vlažného mlieka (teplota menej ako 42°C), lyžice cukru a droždia si pripravíme kvások, ktorý vymiešame a prikryjeme utierkou alebo potravinárskou fóliou. Kvások necháme stáť na teplom mieste zhruba 15 minút.

Do veľkej misy si pripravíme múku, soľ, kvások a cukor, z týchto surovín si vymiešame cesto a na pomúčenej doske ho poriadne vypracujeme. Cesto následne vložíme znova do misy, prikryjeme a necháme kysnúť na teplom mieste asi hodinu. Vykysnuté cesto rozvaľkáme na pomúčenej doske na hrubý plát, nakrájame na pásy a pásy následne na malé štvorčeky, ktoré v rukách vyvaľkáme na guličky. Guličky poukladáme na vymastený plech a necháme prikryté vykysnúť asi 15 minút.

Guličky vložíme do rúry predhriatej na 200°C a necháme ich piecť zhruba 10 až 12 minút, dozlatista. Upečené bobaľky necháme vychladnúť. Medzitým si nakrájame a na masle dozlatista opečieme cibuľu. Zohriatou smotanou si polejeme upečené bobaľky aby nám zmäkli. Do zvyšnej smotany pridáme extra krémový tvaroh Melina, vymiešame zmes a dochutíme soľou a čiernym korením. Pripravenou zmesou zalejeme bobaľky a dobre premiešame. Podľa chuti môžeme pridať hrudkovitý tvaroh a opečenú cibuľu.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
 • Sold out

  Tvaroh mäkký hrudkovitý

  Čerstvý syr – tvaroh vyrábaný v roztierateľnej forme ideálny pre nátierky, plnky do koláčov alebo len tak na priamu konzumáciu. V ponuke tvaroh mäkký so zníženým obsahom tuku len 1,1%, vynikajúci pre štíhlu líniu, ďalej tvaroh jemný s obsahom tuku 15%, tvaroh polotučný s obsahom tuku 30% a tvaroh krémový – extra tučný 450g. Tento produkt je možné zakúpiť aj ako mix 3ks – kartón. Tvaroh je veľmi stará potravina, ktorá sa po prvýkrát objavila už v starovekej Mezopotámii. Ide o mliečny produkt smotanovej chuti, ktorý máva oproti iným známym výrobkom tuhšiu konzistenciu. Mäkký tvaroh je pre svoje široké využitie v slovenskej kuchyni už dlhšiu dobu veľmi populárny. Tvarohy sa dajú rozdeliť do štyroch kategórií. Odtučnený obsahuje menej ako 5% tuku v sušine, nízkotučný má okolo 15%, polotučný približne 15 až 25% tuku v sušine a tučný, obsahuje okolo 38% tuku v sušine. Aj mliekarenská spoločnosť Melina ponúka všetky tieto druhy najpredávanejších tvarohov. Medzi tie najobľúbenejšie patrí jemný hrudkovitý tvaroh s 15 % obsahom tuku. „Biele zlato“ sa vyrába zrážaním kvalitného pasterizovaného mlieka pri pomerne vysokých teplotách. Obsahuje vitamíny A, B, E, bielkoviny a minerálne látky, pričom ide o univerzálnu potravinu, ktorú možno kombinovať s rôznymi sladkými či slanými jedlami. Pokiaľ ide o energetický prísun, je tvaroh na popredných priečkach v celej gastronómii, pretože biologická hodnota mliečnych bielkovín patrí medzi vôbec tie najvyššie. Tvaroh je možné hneď konzumovať, no je tiež základnou surovinou pre výrobu syrov či najrôznejších dezertov, krémov alebo nátierok. Jemný hrudkovitý tvaroh od Meliny nájdete v obchodoch v 250 g zelenej vaničke, ktorá výrobku zabezpečuje pomerne dlhú trvanlivosť.

Current ProjectVianočné bobaľky s tvarohom a opečenou cibuľou