Zapekaný vianočný pstruh

Zapekaný vianočný pstruh
11. februára 2016 tomasharcarik

Zapekaný vianočný pstruh

Ako na to?

Porcie
4


Príprava
90


Úroveň
stredný

Ingrediencie

  • 600g Filet z pstruha
  • 250ml Smotana na šľahanie
  • 100g Kapary
  • 15g Petržlenová vňať
  • 200g 82% Maslo od Meliny
  • 600g Zemiaky mladé
  • 1ks Cibuľa (menšia)
  • 200g Zeleninový mix – mrkva/hrášok (sterilizovaný)
  • Soľ, korenie, citrónová šťava, horčica plnotučná

Postup receptu

Ako prvé si dáme variť zemiaky v šupke, po dovarení zcedíme. Filety z kapra nakrájame na 4 porcie, osolíme a uložíme do zapekacej misy kožou dole.

Posypeme kaparami, petržlenovou vňaťou, zakvapneme citrónovou šťavou a napokon zalejeme smotanou.

Dáme piecť pri 180tich stupňoch na 30 – 45 minút, podľa veľkosti filetov. 15 minút pred dopečením kapra si pripravíme prílohu.

Na masle si speníme na drobno nakrájanú cibuľu, k nej pridáme zemiaky, ktoré predtým rozpučíme, pridáme aj zeleninovú zmes, okoreníme, osolíme a za občasného miešanie opekáme do zlatista. Dochutíme horčicou.

Na tanier najprv naberieme prílohu, cez ňu preložíme filet z kapra a polejeme zvyškom smotany zo zapekacej misy aj s kaparami.

Maslo čerstvé 82%

Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.

Tvaroh jemný hrudkovitý

Čerstvý syr – tvaroh vyrábaný v roztierateľnej forme ideálny pre nátierky, plnky do koláčov alebo len tak na priamu konzumáciu. V ponuke tvaroh mäkký so zníženým obsahom tuku len 1,1%, vynikajúci pre štíhlu líniu, ďalej tvaroh jemný s obsahom tuku 15%, tvaroh polotučný s obsahom tuku 30% a tvaroh krémový – extra tučný 450g. Tento produkt je možné zakúpiť aj ako mix 3ks – kartón.

Capresi s čokoládou

Čoraz intenzívnejšie sa na výslnie s mliečnymi výrobkami od Meliny dostáva jedinečná novinka v podobe tvarohového krému Capresi. Nadýchaný mliečny dezert je doplnený o príchuť čerstvých lieskových orieškov, vďaka ktorým sa krém vyznačuje sladkou orechovou chuťou či arómou. Spoločnosť Melina spod štítov Vysokých Tatier v Spišskom regióne výrobok spracováva modernými technológiami, ktoré sú garanciou tých najprísnejších hygienických opatrení.