×
Your cart is empty.

Zemiakové guľky s tvarohom a mätou

Zemiakové guľky s tvarohom a mätou

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

4-5

icon box image

Príprava

45 min

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

cesto:
2 ks Vajcia
400 g Polohrubá múka
80 g Maslo
750 g Zemiaky
Štipka soli

plnka:
120 g Kryštálový cukor
80 g Maslo
1 ks Vajce

250 g Tvaroh hrudkovitý
25 g Mäta

na obaľovanie:
100 g Strúhanka
50 g Práškový cukor
125 g Maslo
1/2 čl Škorica

Postup prípravy

Z uvarených, vychladnutých a následne najemno nastrúhaných zemiakov, vajec, múky štipky soli a masla vypracujte cesto, ktoré rozvaľkajte na pomúčenej pracovnej doske.

Na plnku zmiešajte cukor, roztopené maslo, vajce nasekanú mätu a tvaroh. Z cesta vykrojte kolieska ktoré naplňte plnkou, zlepte dokopy a vytvarujte guľky ktoré varte vo vode 68 minút, podľa veľkosti.

Kým sa varia gule, na suchej panvici opražte strúhanku do hneda, pridajte cukor a škoricu a osobitne prepražte maslo. Uvarené gule obalíme v hotovej strúhankovej zmesi a na tanieri prelejeme maslom.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectZemiakové guľky s tvarohom a mätou