×
Your cart is empty.

Kakaové palacinky plnené tvarohovým krémom

Kakaové palacinky plnené tvarohovým krémom

icon box image

Jana Malaga

FOODBLOGERKA

icon box image

Porcie

6

icon box image

Príprava

45 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

Cesto:

1 hrnček hladkej múky
1/3 hrnčeka kakaa
2 PL cukru
štipka soli
4 vajíčka
vanilková esencia
2 hrnčeky mlieka
1/3 hrnčeka rozpusteného masla Melina

Plnka:

250 g krémového tvarohu Melina
2 PL cukru alebo medu
čučoriedky
nastrúhaná čokoláda

Postup prípravy

Vo veľkej mise si zmiešame všetky suroviny na palacinkové cesto.

Na panvici robíme palacinky. Pozor, aby neprihoreli, pri kakaovom ceste je príprava palaciniek náročnejšia, keďže je cesto tmavé.

Palacinky plníme tvarohovým krémom, ktorý si pripravíme vymiešaním krémového tvarohu s cukrom. Zdobíme čučoriedkami a nastrúhanou čokoládou.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectKakaové palacinky plnené tvarohovým krémom